Chcemy ją potępić, by za chwilę wielbić. Pierwsza powieść o Tamarze Łempickiej
21 kwietnia, 2020
Historia z zapierającymi dech w piersiach scenami pojedynków. „Shadow” już na VOD
24 kwietnia, 2020

Gdy miłość zderza się z dawnymi urazami… Film „Prawda” już na platformach VOD

W rolach głównych występują Catherine Deneuve i Juliette Binoche (fot. mat. pras.)

To mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia. Dramat obyczajowy „Prawda” był filmem otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. To najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy, twórcy takich obrazów, jak: „Złodziejaszki”, „Nasza młodsza siostra” oraz „Jak ojciec i syn”. Jest to równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji znaleźli się: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. W związku z pandemią koronawirusa film tylko przez niecały tydzień był dostępny w polskich kinach, ale właśnie trafił na platformy VOD.

Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

„Pełen werwy i dowcipu od pierwszej do ostatniej sceny. Najlepsza rola Deneuve od lat – to wielki występ, popis subtelności i bezkompromisowości” – pisze Owen Gleiberman z „Variety”. Z kolei David Rooney z „The Hollywood Reporter” uważa, że to „czarujący list miłosny Koreedy do Cathrine Deneuve i piękna oda do francuskiego kina”.

Film dostępny jest już w usłudze Premium VOD na następujących platformach: Player+, NCPlus Go, Vod.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Netia, Inea, Chili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *