Ludzie, wydarzenia i pamięć. Biografia „Lwów. Portret utraconego miasta”
24 kwietnia, 2019
Wspomnienia ożywają na kartach książki. „Byli sobie raz” Marii Konwickiej
25 kwietnia, 2019

Filmowy świat na deskach Teatru Polonia. Muzyczny spektakl „Almodovaria”

W spektaklu „Almodovaria” występują Anna Sroka-Hryń i Mateusz Dębski (fot. Katarzyna Kural-Sadowska)

Drapieżna i sentymentalna, perwersyjna i naiwna, ale przez to prawdziwa w swoich namiętnościach i tęsknotach. Taka jest bohaterka monodramu „Almodovaria” na deskach warszawskiego Teatru Polonia. Jest to historia wywiedziona z filmowego świata Pedra Almodóvara, wzbogacona o piosenki z tekstami Anny Burzyńskiej. Reżyseruje Anna Wieczur-Bluszcz, a występują: Anna Sroka-Hryń i Mateusz Dębski z zespołem muzycznym. – Miała na imię Pedro, potem była Manuelą, a dla publiczności jest Agrado, czyli rozkosz – mówi artystka.

Wyśpiewane na scenie pragnienia i smutki układają się w niezwykłą opowieść o kobiecie, która nie boi się przyjemności. Często jednak topi smutki w kolejnym kieliszku wina w Café Luna. – Moja postać w pewnym momencie mówi, że „sporo trzeba wydać, żeby stać się autentycznym. Im bardziej stajesz się autentyczna, tym bardziej przypominasz siebie ze swoich marzeń”. Ona takim marzeniem o sobie jest – przyznaje Sroka-Hryń.

– „Almodovaria” to historia o tęsknocie za miłością, o samotności i odrzuceniu, pożądaniu i namiętności. Historia, można by powiedzieć o tym samym i taka sama, jak zawsze, a jednak inna, bo bohaterką jest nietypowa kobieta – dodaje reżyserka spektaklu, Anna Wieczur-Bluszcz.

(fot. Katarzyna Kural-Sadowska)

Twórcy spektaklu

Scenografia i kostiumy to dzieło Ewy Gdowiok, reżyseria światła: Paulina Góral, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Mateusz Dębski, choreografia: Anna Iberszer. Konsultacja wokalna to Jacek Laszczkowski, asystentką do spraw scenografii jest Małgorzata Domańska, a producent wykonawczą i jednocześnie asystentką reżyserki Anny Wieczur-Bluszcz: Magdalena Kłosińska.

Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2019, a kolejne spektakle grane będą: od 26 do 30 kwietnia, 17 maja oraz od 14 do 16 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *