Prawdziwa historia polskiego Jamesa Bonda. „Wielka gra majora Żychonia”
6 października, 2021
„Komedianci debiutanci”. Najlepsza europejska komedia już na ekranach polskich kin
8 października, 2021

Film, po którym chce się żyć. „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” w kinach

W główną rolę w filmie wciela się Naomi Watts (fot. mat. pras.)

To podnosząca na duchu opowieść o niesamowitej kobiecie oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach oraz odkrytej na nowo radości życia. Została spisana przez przyjaciela Sam Bloom, Bradleya Trevora Greive’a, bestsellerowego autora wydawnictwa New York Times. Książkę uzupełniły fotografie męża Sam – Camerona Blooma, który od początku prowadził kronikę ich wspólnego życia i uwiecznił na zdjęciach jej niezwykłą walkę o powrót do pełnego pasji i miłości życia. Po publikacji biografia niemal natychmiast stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków, budząc ogromne zainteresowanie ze strony producentów filmowych. Jedną z producentek obrazu „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” stała się nominowana do Oscara Naomi Watts, która wcieliła się także w główną rolę i do dziś przyjaźni się z rodziną Bloomów.

Sam Bloom, razem z mężem i trójką dzieci, wiodą szczęśliwe, pełne radości życie. Ona uwielbia sport, wodę i dalekie podróże, a on jest fotografem i uwiecznia niemal każdą wspólną chwilę. Podczas wakacji w Tajlandii, Sam ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jej życie.

Nagle każdy dzień staje się dla niej wyzwaniem, a Sam traci wolę walki i optymizm, którym dotąd zarażała wszystkich wokół. Gdy zaczyna godzić się z myślą, że wszystko co najlepsze już za nią, w domu Bloomów pojawia się niespodziewany gość. To właśnie on pomoże Sam na nowo odkryć radość życia i obudzić nadzieję na to, co jeszcze przed nią.

Światowe media zachwycone

Za ekranizacją tej chwytającej za serce historii stoi producentka Bruna Papandrea takich hitów jak „Wielkie kłamstewka”, „Od nowa” oraz „Zaginiona dziewczyna”. Za kamerą „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” stanęła reżyserka Glendyn Ivin, a za scenariusz odpowiadają Shaun Grant i Harry Cripps. W obsadzie oprócz Naomi Watts, znaleźli się m.in. Andrew Lincoln i Jacki Weaver.

„Najpiękniejsza rola Naomi Watts!” – pisze Chicago Sun-Times. „Poruszająca i prawdziwa historia, która wyciska łzy radości i wzruszenia” – dodaje Wall Street Journal. „Film, po którym chce się żyć!” – zachwyca się Collider. „Uskrzydlająca historia” – podkreśla Detroit News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *