To prostsze niż myślisz. Poradnik „Zdrowe zęby. Opowieść o pięknym uśmiechu”
22 października, 2020
Niezwykłe, miłosne uczucie dwóch starszych osób. Film „My Dwie” już w kinach
23 października, 2020

Film o młodym pasjonacie i jego walce o marzenia. „Polot” już na ekranach kin

W filmie występują: Eryk Kulm, Maciej Musiałowski, Andrzej Konopka i Tomasz Włosok (fot. Jarosław Sosiński)

To poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość współczesnych dwudziestokilkulatków, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Na planie zdjęciowym filmu „Polot” spotkali się najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia oraz gwiazdy polskiego kina. W postać głównego bohatera wcielił się Maciej Musiałowski. Dwójkę jego najlepszych przyjaciół zagrali Tomasz Włosok oraz Eryk Kulm. W roli ukochanej Karola wystąpiła Pola Błasik, jego mamy – Iza Kunę, zaś obrotnego przedsiębiorcę zagrał Andrzej Konopka. Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk, dla którego jest to fabularny debiut. – „Polot” jest filmem o bezkompromisowym spełnianiu marzeń, o tym jak ekscytujące są pierwsze dorosłe sojusze, przyjaźnie, nadzieje, strachy, miłości – mówi o filmie.

Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na jego barki spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec.

Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

(fot. Jarosław Sosiński)

Odtwórca głównej roli i reżyser o filmie

– Postać Karola bardzo mnie zaciekawiła. To chłopak z marzeniami, z wizją, z potrzebą zadbania o własne życie. Fajnie, że takie kino powstało. Wydaje mi się, że obecnie sporo jest młodych ludzi, którzy widząc w Internecie ten wielki świat i tyle możliwości pragną spełniać swoje marzenia. I to mi się bardzo podoba w tym filmie – to konsekwentne dążenie do realizacji własnych pasji – mówi odtwórca głównej roli, Maciej Musiałowski. 

– Jeśli widz szuka współczesnego filmu o młodych ludziach i marzeniach, śmiesznego, przejmującego, zaskakującego, to prawdopodobnie to jest film dla was. Będą samoloty, sterowce, zachody słońca, miłość, ambicja, rywalizacja i pierwsze kroki w chmurach – dodaje reżyser Michał Wnuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *