Prawdziwa miłość prowadzi do zbrodni. „Carmen” w reżyserii Andrzeja Chyry
7 czerwca, 2018
Człowiek poddany próbie ciemności. „W oczach Zachodu” w Teatrze Polskim
8 czerwca, 2018

Film, który powstał z miłości. Czeska komedia muzyczna „Muzykanci”

„Muzykanci” to czeska komedia muzyczna (fot. mat. pras.)

To być może nie jest film doskonały formalnie, ale na pewno jednak pełen życia i radości. Powstał z miłości do muzyki i małej ojczyzny twórców, czyli Zaolzia, Śląska Cieszyńskiego, Beskidów, Ostrawy, Trzyńca, Czeskiego Cieszyna i Cieszyna. „Muzykanci” są na wskroś prawdziwi, niczego nie udający, wypełnieni barwnymi postaciami, wartką akcją i pięknymi kobietami. Na dodatek jeszcze legendarny Jaromír Nohavica, grający samego siebie oraz debiutująca na dużym ekranie Halina Mlynkova.

– Film jest rodzajem oddania należnego szacunku muzykom i samej muzyce. Muzyka pomaga nam żyć, gdy jest dobrze i jest trudno, zawsze, pomaga nam znaleźć nasze miejsce pod słońcem. Zrobiłem wiele filmów muzycznych, dla mnie jest to bardzo naturalne i logiczne. Dzięki muzyce czasami nie potrzebne są słowa – mówi o filmie reżyser Dušan Rapoš.

Autor scenariusza – Petr Šiška, na co dzień muzyk, autor tekstów, dziennikarz, producent muzyczny i filmowy, opowiedział w filmie o wydarzeniach, których był świadkiem. O ludziach, których spotkał i którzy go otaczają i o radości życia, a także o tym, że zawsze warto pozostać wiernym sobie i walczyć o swoje marzenia. Petr, znający doskonale realia branży muzycznej, stworzył opowieść, która niesie nadzieję wszystkim, których próbowano wykorzystać i oszukać. Klimat filmu dopełnia ścieżka muzyczna, która jest różnorodna i pełna pasji.

(fot. mat. pras.)

W walce o marzenia warto być sobą

Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu próbuje ich wykorzystać do swojego powrotu na scenę. Młodzi nie mają jednak zamiaru łatwo mu się poddać. Muszą jednak zdecydować czy chcą pozostać wiernym sobie, czy w walce o swoją przyszłość pójść na skróty.

Wzorem staje się dla nich Izzi, legenda rocka. Próba sił rozgrywa się w pięknych okolicznościach beskidzkiej przyrody i towarzystwie licznych dziewczyn. Nad wszystkim zapanuje wszechmocny Stefan, kimkolwiek jest). Ostatecznie okazuje się, że w walce o marzenia zawsze warto być sobą i nigdy się nie poddawać.

W filmie występują m.in. Michalina Olszańska, Halina Młynkova i Jaromir Nohavica oraz cała grupa czeskich aktorów: Patrik Děrgel, Pavel Kříž, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva, Petr Šiška, Norbert Lichý i Lešek Wronka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *