„Przesilenie. Malarstwo Północy 1880–1910”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
18 listopada, 2022
Dla rodziny można zrobić dosłownie wszystko. Film „Chrzciny” na ekranach kin
18 listopada, 2022

Film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją. Obraz „Słoń” już na ekranach kin

W rolach głównych wystąpili Jan Hrynkiewicz i Paweł Tomaszewski (fot. Jakub Sztuk)

To queerowy romans i jeden z najpiękniejszych debiutów tego roku. Zdjęcia do filmu „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego realizowane były w Pieninach oraz pod Warszawą. W rolach głównych wystąpili Jan Hrynkiewicz i Paweł Tomaszewski. Jego polska premiera odbyła się na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Z kolei na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał główną nagrodę w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

W pozostałych rolach wystąpili m.in. Ewa Skibińska, Wiktoria Filus i Ewa Kolasińska. Autorem zdjęć do filmu jest Jakub Sztuk, scenografii – Ewa Mroczkowska i Marcin Malisz, a kostiumów – Zofia Jocek. „Słonia” wyprodował Jakub Mróz (Tongariro Releasing), a produkcją kierowała Katarzyna Staszczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *