Nowy film z Anthonym Hopkinsem. „Wirtuoz. Pojedynek zabójców” premierowo na VOD
5 maja, 2021
„Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie”. Nowa wystawa w Narodowym
7 maja, 2021

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. „Dobry zdrajca” premierowo na VOD

Film „Dobry zdrajca” z Ulrichem Thomsenem już na platformach streamingowych (fot. mat. pras.)

Życie Henrika Kauffmana (w tej roli Ulrich Thomsen) w Ameryce jest pełne blasku – dzięki jego osobistemu urokowi oraz statusowi politycznemu. Kiedy jednak wojska niemieckie atakują i okupują jego kraj, zaczyna planować, jak pokonać Adolfa Hitlera i pozwolić Duńczykom odzyskać wolność. „Dobry zdrajca” to emocjonująca opowieść o ambasadorze Danii w Stanach Zjednoczonych, który stawia opór nazistom, podczas gdy II wojna światowa ogarnia całą Europę. W związku z wciąż zamkniętymi kinami, film premierowo można oglądać na platformach streamingowych: Premiery Canal+, Player, Cineman, Vod.pl, Chili, Rakuten, Ipla.tv czy TVP VOD.

9 kwietnia 1940 roku rozpoczyna się inwazja hitlerowskich Niemiec na Danię. Niemcy domagają się natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji. Po kilku godzinach rząd poddaje się i rozpoczyna współpracę z hitlerowcami. Po drugiej stronie Atlantyku ambasador Danii w Stanach Zjednoczonych, człowiek śmiały i bywały w świecie – Henrik Kauffman, jako jedyny ma odwagę, by zaryzykować wszystko.

Oskarżony o zdradę stanu Kauffman ogłasza się jedynym prawdziwym przedstawicielem wolnej Danii i kładzie na szali cały swój majątek, swoją rodzinę oraz zaufanie swoich rodaków, aby stawić opór hitlerowskim okupantom.

Specjalna kolekcja filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach

Premiera filmu „Dobry zdrajca” zainspirowała dystrybutora Best Film do przygotowania na platformie Mojeekino.pl specjalnej kolekcji filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Choć fascynujące fabuły mogą przybierać różne formy, jest coś wyraźnie satysfakcjonującego w filmach opartych na prawdziwym życiu. Nie tylko możemy nieustannie przypominać sobie, że to, co oglądamy na ekranie, wydarzyło się naprawdę, ale także czerpać radość z poznawania porywających opowieści opartych na prawdziwych historiach. Link tu: https://www.mojeekino.pl/show/historie-prawdziwe

PRAWDZIWE HISTORIE W MĘSKIM WYDANIU:
„Anioł”, reż. Luis Ortega
„Borg/McEnroe.Między odwagą a szaleństwem”, reż. Janus Metz
„Na głęboką wodę”, reż. James Marsh

NA KARTACH HISTORII ZAPISANE
„Dobry zdrajca”, Christina Rosendahl
„Kochanek królowej”, reż. Nicolaj Arcel
„Żelazna dama”, reż. Phyllida Lloyd

PRAWDZIWE HISTORIE W WYDANIU KOBIECYM
„Tajemnice Joan”, Trevor Nunn
„Królowa kasyna”, André Téchiné
„Królowa pustyni”, Werner Herzog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *