Wskazuje drogę i kierunek na przyszłość. Franciszka „Prawda jest spotkaniem”
3 lutego, 2019
Nieznana historia, pierwsi bohaterowie. „Polscy himalaiści” wydobyci z zapomnienia
4 lutego, 2019

Fenomen, który fascynuje. „Być jak Beata” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

„Być jak Beata” to spektakl złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów (fot. Monika Stolarska)

To spektakl muzyczny złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów, czyli Beaty Kozidrak, piosenkarki, autorki tekstów, liderki grupy Bajm. – Ten tekst to próba odpowiedzenia na pytania na czym polega ten fenomen. To spektakl o ludziach, którzy chcieliby nią być – mówi Piotr Domalewski, współautor scenariusza do sztuki „Być jak Beata”, którą w Teatrze Współczesnym w Szczecinie wystawia Magda Miklasz. Aktorom na scenie towarzyszy grający na żywo zespół muzyczny, a znane wszystkim piosenki nabierają oryginalnego brzmienia dzięki nowym aranżacjom Tomasza Lewandowskiego.

O twórczości wokalistki zespołu Bajm, Dorota Masłowska pisze tak: „Te piosenki można kochać albo odrzucać, ale one jasno pokazują, że w całym swoim gwiazdorstwie Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów – wyjadaczy. Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła”.

Aktorom towarzyszy na scenie zespół grający muzykę na żywo (fot. Monika Stolarska)

Obsada i twórcy spektaklu

Za pomysł odpowiada Piotr Domalewski, który wraz z Żelisławem Żelisławskim jest autorem scenariusza. Reżyseruje Magda Miklasz, aranżacje muzyczne i przygotowanie wokalne to domena Tomasza Lewandowskiego, scenografia: Mirek Kaczmarek, kostiumy: Hanka Podraza, wideo: Kamila Paradowska, reżyseria światła: Piotr Nykowski, a asystentem reżysera jest Magdalena Wrani-Stachowska.

Na scenie występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski oraz Jacek Piątkowski. Skład zespołu z muzyką na żywo to: Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Paweł Rozmarynowski (bas, moog), Waldemar Zieliński (gitara) i Kuba Fiszer (perkusja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *