Wstrząsająca historia bez sentymentalizmu z muzyką Polaka. Film „Till” już w kinach
20 stycznia, 2023
Na karuzeli nastrojów, czyli śmiech przez mrok. Film „Duchy Inisherin” już w kinach
20 stycznia, 2023

Epopeja o narodzinach i upadku gwiazd w Hollywood. Film  „Babilon” już w kinach

Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles lat 20. XX wieku (fot. mat. pras.)

To opowieść o wielkich ambicjach, która śledzi narodziny i upadek wielu gwiazd w erze niepohamowanej dekadencji i deprawacji we wczesnym Hollywood. „Babilon” to film reżysera – nagrodzonego sześcioma Oscarami „La La Land” i trzema „Whiplash” – Damiena Chazelle’a, który jest też autorem scenariusza. Akcja tej oryginalnej epopei rozgrywa się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występuję: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva. W obsadzie znaleźli się także: Jovan Adepo, Li Jun Li i Jean Smart.

Dla scenarzysty i reżysera Damiena Chazelle’a, który w 2016 roku został najmłodszym w historii laureatem Oscara, „Babilon” jest wynikiem 15 lat zgłębiania i tworzenia świata, o którym myślał długo przed tym, jak napisał pierwszy szkic scenariusza i stanął za kamerą, aby pokazać światu swoją epopeję. Inspiracją były dla niego filmy: „La Dolce Vita” Federico Felliniego i „Nashville” Roberta Altmana – inne epopeje filmowe, które pokazywały obraz zmieniającego się społeczeństwa.

Film ten wzbudził wiele emocji wśród dziennikarzy. Redaktor Variety – Clayton Davis, nazwał go „wysokooktanową” podróżą. Pośród komentarzy można przeczytać, że to „brawurowa hollywoodzka epopeja, która całkowicie szokuje zmysły” oraz że „Babilon” to list miłosny Damiena Chazelle’a do kina i najlepsza – jak dotąd – kreacja Margot Robbie. Pochwały zbiera też gra Diego Calva za rolę Manny’ego Torresa oraz muzyka Justina Hurwitza.

Producentami filmu są: Marc Platt, Matthew Plouffe i Olivia Hamilton, a producentami wykonawczymi: Michael Beugg, Tobey Maguire, Wyck Godfrey, Helen Estabrook i Adam Siegel. Autorem zdjęć jest tu Linus Sandgren.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *