„Dom Gucci”. Opowieść o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii
26 maja, 2021
Lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru. „Uciekinierki” w Teatrze Ateneum
29 maja, 2021

Emocjonujący i pełen pasji film o dążeniu do wolności. „Wolka” już na ekranach kin

Olga Bołądź w nowej, tajemniczej odsłonie (fot. Robert Pałka)

Jak smakuje wolność i jaką cenę trzeba za nią zapłacić? „Wolka” to polsko-islandzka produkcja, w której w główną rolę wciela się Olga Bołądź. To silna, bezkompromisowa i tajemnicza kobieta której hasłem jest „Wolka to wolność, wolność to walka”. Zgodnie z tym za wszelką cenę chce odzyskać to, co zostało jej odebrane. To pierwsza polska bohaterka, która w tej islandzkiej intrydze niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy, przywołując na myśl najlepsze skandynawskie kryminały, w tym bestsellerową serię Millennium. Partnerują jej m.in. Eryk Lubos, Anna Moskal, Marianna Zydek oraz Jan Cięciara. Reżyser Árni Ólafur Ásgeirsson, przez wiele lat mieszkający i studiujący w Polsce, w niezwykły sposób pokazał nie tylko piękno Islandii, ale i historie zamieszkujących ją Polaków.

Historia filmu rozpoczyna się, gdy Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczenia się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie.

Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *