Od zbuntowanego księcia do skarbu narodowego. Intymny portret Harry’ego
25 kwietnia, 2018
W pięć miesięcy przez Afrykę. Ekstremalna podróż poślubna na rowerach
26 kwietnia, 2018

Elektroniczny duet plus instrumentaliści. The Dumplings w łódzkiej Wytwórni

The Dumplings na koncercie w 2014 roku (fot. wikipedia.org)

W ich muzyce nowoczesna elektronika nasiąknięta jest głębokim basem, a taneczny smutek miesza się z chwytliwymi melodiami. Znakiem rozpoznawczym twórczości The Dumplings są też chwytliwe piosenki. Piosenkę „Kocham być z Tobą” tego elektropopowego duetu obejrzano dotąd ponad 9 milionów razy w serwisie YouTube,  a utwór „Nie gotujemy” blisko 6 milionów. Występ w łódzkim klubie Wytwórnia może być nie lada gratką dla ich fanów.

Piątkowy koncert (27 kwietnia o 20.00) to wyjątkowe przedsięwzięcie, ponieważ do elektronicznego duetu dołączą instrumentaliści. W Wytwórni zabrzmią więc smyczki, sekcja dęta i perkusja, czyli dobrze znane utwory w odmienionych i niepowtarzalnych aranżacjach. – Pomysł zrodził się w momencie, w którym pierwszy raz zagraliśmy z orkiestrą przy projekcie nOwosiecka. Odświeżyliśmy wtedy nową aranżacją, piosenkę „Ach nie mnie jednej“. Na koncercie okazało się, że elektronika pięknie zgrywa się ze smykami, dęciakami… i wtedy pierwszy raz pomyśleliśmy o tym, że dobrym pomysłem byłoby przearanżowanie całego naszego repertuaru – mówią The Dumplings.

Piosenki do filmu i spektakli

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. Ich utwory znalazły się w filmie „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i spektaklu „ONY” Teatru im. Juliusza Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim, zaś Kuba Karaś skomponował muzykę do spektaklu „Elling” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Duet The Dumplings tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś (fot. mat. pras.)

Zespół zagrał już setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er Festival, Colours of Ostrava, Sziget Festival, jak i w klubach w całym kraju. The Dumplings grali także w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

(fot. mat. pras.)

Sukcesy obu płyt

W 2014 roku zdobyli Fryderyka w kategorii Debiut za album „No Bad Days”. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014. Drugi album „Sea You Later” (2015) uzyskał status Złotej Płyty oraz znalazł się na 8. miejscu na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS i był nominowany do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. Krążek ten był skomponowany, napisany i wyprodukowany w całości przez duet, zaś za mix albumu odpowiedzialny był Piotr „Emade” Waglewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *