Nigdy nie jest za późno, by zrobić coś dla siebie. Film „Kobieta na dachu” w kinach
9 grudnia, 2022
Między szlachetnością a interesownością. Premiera „Mizantropa” w Narodowym
10 grudnia, 2022

Dziewczyna Bonda w dramacie o miłości i stracie. Film „Piękny poranek” już w kinach

W roli głównej w filmie wystąpiła Léa Seydoux (fot. mat. pras.)

To historia Sandry, młodej samotnej matki, która opiekuje się schorowanym ojcem. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednie wsparcie. W tym samym czasie na nowo nawiązuje relację z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans. W roli głównej w filmie zatytułowanym „Piękny poranek”, nowym, intymnym dramacie Mii Hansen-Løve o miłości i stracie – wystąpiła Léa Seydoux. Światowa premiera obrazu odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, na którym zdobył on nagrodę Europa Cinemas Label w sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Pokazywany był także na festiwalach w Toronto, San Sebastian i Londynie.

– Kiedy przeczytałam scenariusz, bardzo spodobało mi się zestawienie pragnienia miłości ze strony samotnej, owdowiałej Sandry i odchodzenia oraz choroby jej ukochanego ojca. To było bardzo interesujące, że te dwa niezwykle silne doświadczenia wydarzyły się w tym samym czasie w życiu mojej bohaterki. Jest rozdarta między dwoma emocjonalnie niedostępnymi mężczyznami: żonatym kochankiem i umierającym, nie rozpoznającym Sandry na skutek choroby ojcem – mówi Léa Seydoux

Aktorka to gwiazda europejskiego kina, znana m.in. z ostatnich produkcji o Jamesie Bondzie. Oprócz niej, w rolach głównych wystąpili: Pascal Greggory, Melvil Poupaud i Nicole Garcia. „Piękny poranek” to nowy film Mii Hansen-Løve. Reżyserka jest także autorką scenariusza. Za zdjęcia odpowiada Denis Lenoir.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *