Podwójny jubileusz pełen gwiazd. Wyjątkowa 15. edycja Festiwalu Warszawa Singera
25 sierpnia, 2018
Flirt z Elżbietą I i poświęcenie rodziny. Mistrzyni fabuły zdradza kulisy sukcesu
27 sierpnia, 2018

Długo wyczekiwana i jubileuszowa. Nowa płyta „Double Soul” zespołu Blue Café

Obchodzący swoje 20-lecie zespół Blue Café wydał płytę oraz ruszył w trasę koncertową „Double Soul” (fot. mat. pras.)

W ciągu 20 lat istnienia zespół Blue Café zdobył wiele prestiżowych nagród, platynowych i złotych płyt, osiągając niekwestionowaną pozycję na polskim rynku muzycznym. Ten okazały jubileusz grupa świętuje wydaną właśnie nową płytą zatytułowaną „Double Soul”. Ten długo wyczekiwany przez fanów album promuje m.in. singiel „Niebo”. Zespół z okazji 20-lecia jesienią ruszy też w trasę koncertową, w której towarzyszyć mu będą czołowi polscy muzycy oraz goście zagraniczni.

Album „Double Soul” to wytrawność brzmień na najwyższym poziomie. To płyta wysmakowana, pełna pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji. Jak mówi zespół to „muzyka z duszą”. Kompozytor i producent Paweł Rurak-Sokal zawsze niepokorny wyznaczał sobie coraz to nowe cele muzyczne i jak sam twierdzi, to jego najbardziej świadoma płyta.

„Double Soul” to także nowa wokalna odsłona Dominiki Gawędy, która w niezwykle dojrzały i charyzmatyczny sposób zabiera słuchaczy w muzyczną podróż. Głos Dominiki urzeka i zaskakuje. Ciekawostką jest to, że media i fani mogli przedpremierowo wysłuchać całego materiału z płyty na trzy miesiące przed premierą. Miało to miejsce 22 maja w warszawskim klubie Palladium.

Jesienna trasa koncertowa z niespodziankami

Jesienią zespół rozpoczyna trasę koncertów promocyjnych DOUBLE SOUL TOUR. Będą mu na niej towarzyszyć czołowi polscy muzycy oraz goście zagraniczni. Blue Café zagrają m.in. we Wrocławiu (29 września), Łodzi (30 września), Szczecinie (12 października), Krakowie (24 listopada) oraz Toruniu (30 listopada).

(fot. mat. pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *