100 lat ZAiKS-u. Jubileuszowa Gala z udziałem gwiazd w Teatrze Wielkim
19 marca, 2018
„Tam, gdzie mieszka Bóg”. Pierwszy film z udziałem Franciszka
20 marca, 2018

Debiutancki album i duet z Leoną Lewis. Poznajcie Caluma Scotta

Brytyjski wokalista w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją. Dzięki oryginalnej wersji utworu Robyn – „Dancing On My Own” Calum Scott w 2016 roku otrzymał nominację do nagrody Brit Award w kategorii „Best Single”. 9 marca ukazał się jego debiutancki album „Only Human”, który promuje singiel „You Are The Reason”. Niedawno Scott połączył siły z trzykrotnie nominowaną do Grammy Leoną Lewis, tworząc nową wersję swojego przeboju.

Calum Scott to finalista brytyjskiej edycji programu Mam Talent (Britain’s Got Talent) z 2015 roku. Jego wersja utworu Robyn – „Dancing On My Own”  przekroczyła już liczbę 670 milionów odtworzeń i 250 milionów odsłon w serwisie YouTube. Ma on na swoim koncie też własny hit. To utwór „You Are The Reason”, który jest głównym singlem z debiutanckiej płyty Scotta – „Only Human”. Jak zapewnia wokalista, to najbardziej wyjątkowa piosenka na albumie. – Dla mnie „Only Human” to płyta o pogodzeniu się z tym, kim jesteśmy. Mam nadzieję, że te piosenki dodadzą ludziom odwagi, by zaakceptowali siebie, by na świecie było mniej strachu, a więcej miłości – podkreśla artysta.

Za brzmienie płyty odpowiedzialna jest grupa producentów: Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio, Oak Felder, Oscar Gorres oraz Phil Paul. Płyta zawiera 13 kompozycji i jeden remix, w tym dotychczasowe przeboje artysty jak „Dancing On My Own” oraz „Rhythm Inside”, a także wyjątkową akustyczną wersję „Not Dark Yet” Boba Dylana.

Specjalna wersja „You Are The Reason”

Piosenka „You Are The Reason” doczekała się już ponad 90 milionów odtworzeń, a teledysk do niej 55 milionów odsłon w serwisie YouTube. Artysta idąc za ciosem postanowił podjąć współpracę z Leoną Lewis, z którą nagrał specjalną wersję utworu jako duet. Wokalistka ta ma już na koncie 20 milionów sprzedanych płyt i pierwsze miejsce na listach przebojów w ponad 35 krajach za sprawą singla „Bleeding Love”. Jej debiut „Spirit” był pierwszym od 20 lat albumem brytyjskiej wokalistki, który dotarł na 1. miejsce zestawienia Billboard 200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *