W „Potop ’39” mitologia ustępuje faktom. Kampania wrześniowa oczami uczestników
14 sierpnia, 2019
„Od Chopina do Moniuszki” w Warszawie. 15. edycja Festiwalu „Chopin i jego Europa”
14 sierpnia, 2019

Czas je leczy, ale niektóre się nie zabliźniają. Wojciech Chmielarz i jego „Rana”

Bestsellerowy pisarz Wojciech Chmielarz powraca z najnowszą książką „Rana” (fot. mat. pras.)

Czym jest zło i jakie tajemnice skrywa ekskluzywna prywatna szkoła? Bestsellerowy pisarz Wojciech Chmielarz, lubiany nie tylko przez pasjonatów kryminałów, powraca z nową powieścią „Rana”, która zmrozi krew w żyłach niejednemu czytelnikowi. To bezlitosne studium zła, które uśpione w zaciszu domowego ogniska może czyhać wszędzie i kryć się w każdym z nas. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. – Największa trudność w komunikacji między dziećmi a dorosłymi polega na tym, że dorośli nie potrafią mówić o swoich emocjach. A skoro nie potrafią, to dzieci nie mają od kogo się tego nauczyć. O tym jest też ta książka – mówi Wojciech Chmielarz.

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Okolicznościami śmierci interesuje się Elżbieta, nauczycielka zmarłej dziewczyny. Kobieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało i wszczyna prywatne śledztwo w tej sprawie. Niestety zostaje ono przerwane jej nagłą śmiercią, a zwłoki Elżbiety znikają bez śladu.

Jedynymi osobami, które cokolwiek mogą wiedzieć są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami oraz Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że los wreszcie się do niej uśmiechnął, bo zdobyła pracę w poważanej szkole. Nic bardziej mylnego. Oboje nie chcą mieszać się w tę sprawę, każde z nich ma swoje powody, jednak los sprawił, że nie mają innego wyjścia. Co odkryje przed nimi śledztwo? I jakie sekrety elitarnej szkoły wypłyną na światło dzienne? Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic, podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

O autorze

Wojciech Chmielarz, autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru w 2015 roku za powieść „Przejęcie” i Wielkiego Kalibru Czytelników w 2019 za „Żmijowisko”, sześciokrotnie też nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Uznawany za jednego z najważniejszych pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia.

Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie”, „Osiedle marzeń”, „Cienie” i cyklu gliwickiego: „Wampir” i „Zombie”, postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” oraz thrillera psychologicznego – „Żmijowisko”. Powieść ta przyniosła mu także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Obecnie trwają prace nad serialową ekranizacją książki dla Canal +.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *