Pogoń za trendami w dzisiejszych czasach jest zjawiskiem wręcz naturalnym, które wpisało się w cały system naszego funkcjonowania. Ale co to znaczy „być modnym”? Ubranie zaczęliśmy postrzegać jako naszą wizytówkę, która stanowi o naszym charakterze i przynależności do danej społeczności. Nauczyliśmy się manipulować swoim wizerunkiem oraz wykorzystywać tę wiedzę, manifestując w ten sposób swoją własną osobowość. Moda, zdominowana w dużej mierze przez kobiety, nigdy nie pozostawała bierna w stosunku do mężczyzn. Przez lata obserwowaliśmy fascynujące przemiany w męskiej garderobie.
„Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” to pozycja, która pokazuje ciekawe, socjologiczne ujęcie tematu opowiadając, jak na przestrzeni wieków przełamywano konwencje w modzie, jak rodziły się poszczególne części męskiej garderoby, jak ewoluowały w kolejnych latach i w jaki sposób wpływają na dzisiejsze trendy, zarówno uliczne, jak i te na wybiegach. To opowieść o tym, jak formował się współczesny wizerunek mężczyzny, zapisany w krojach, ściegach i proporcjach oraz w tym, jak się nosimy. – To nie jest zwykły poradnik, tylko świetne opowiedziana historia mody męskiej ze smaczkami, o których warto wiedzieć – poleca Tomasz Ossoliński, krawiec męski i projektant mody.
O autorze
Przemysław Bociąga, z zawodu wyuczonego antropolog kulturowy, a z wykonywanego – redaktor i wydawca. Współautor książki „Sztuka życia dla mężczyzn”, publikował w prasie business/lifestyle, periodykach literackich, małych i dużych portalach oraz na blogu „Smak Nabyty”.
Miłośnik dobrych butów, domorosłej psychologii i serialu „Mad Men”. Jak każdy, w dzieciństwie nosił sukienki, jak nie każdy uważa, że przed czterdziestką dorósł do marynarki.