American Dream zmienia się w nocny koszmar. „Nowy Jork. Prohibicja” w TM ROMA
13 stycznia, 2019
Artysta, który przejrzał polską duszę. 150. urodziny Stanisława Wyspiańskiego
15 stycznia, 2019

Co kryją budynki, które otaczają nas na co dzień? Odpowiedź dają „Archistorie”

W książce „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” autorzy odkrywają fascynujące historie o architekturze (fot. mat. pras.)

Dlaczego jedne budynki stają się odważnymi działami sztuki, a inne kojarzą się z nijakością i nudą? Co powoduje, że bryła z cegły, kamienia lub betonu może wywołać emocje? Co sprawia, że ludziom mieszka się wygodnie? Twórcy przełomowego bloga „Architecture is a good idea”, Natalia Szcześniak i Radosław Gajda postanowili w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób opowiedzieć o przestrzeni, która nas otacza. Tak powstała ich książka „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”.

Autorzy udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, ale też opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach. W swojej książce odkrywają fascynujące historie o architekturze, m.in. jakim cudem warszawski wieżowiec Cosmopolitan składa się z trzech podwieszanych mostów, dlaczego pewien blok w Kopenhadze przypomina Himalaje i co popchnęło Le Corbusiera do zaprojektowania superbloku.

Pierwszy nakład książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” wyprzedał się jeszcze przed premierą. Tytuł od tygodni plasuje się na jednym z pierwszych miejsc zestawienia TOP empik.com.

Radosław Gajda i Natalia Szcześniak z swoją książką (fot. Facebook)

O autorach

Radosław Gajda to architekt i wykładowca. Zamienił stuosobową akademicką salę na wielotysięczną widownię w internecie.

Natalia Szcześniak to architektka i urbanistka. Od zawsze zafascynowana skomplikowaną strukturą miast i tworzących je przestrzeni.

Razem tworzą największy i pierwszy w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *