Klasyka brytyjskiego kryminału. „Morderstwo na święta” dobre na zimowy wieczór
24 grudnia, 2018
„Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania”. Ostatnia książka Stephena Hawkinga
26 grudnia, 2018

Chwila może wywrócić do góry nogami cały świat. Komedia „Pech to nie grzech”

W rolach głównych występują: Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Roznerski i Maria Dębska (fot. Tomek Paczkowski)

Kiedy miłość omija cię szerokim łukiem, a twoje życie uczuciowe powoli staje się tematem żartów i zakładów, najwyższy czas, by wziąć sprawy w swoje… serce. Twórca komediowych hitów: „Tylko mnie kochaj” i „Nigdy w życiu!”, Ryszard Zatorski przedstawia pełną gwiazd, humoru i wzruszeń opowieść o przyjaźni, miłości i wszystkim tym, co pomiędzy. W obsadzie filmu „Pech to nie grzech” znaleźli się lubiani przez widzów: Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak, Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska oraz po raz pierwszy w głównej roli – Maria Dębska.

Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr oraz jego piękna narzeczona – Weronika zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama.

Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes… Czy z przyjaźni może narodzić się miłość? Jak nie przegapić tego uczucia? Bohaterowie filmu zdecydowanie gubią się w swoich uczuciach, co prowadzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Co jednak musi się wydarzyć, aby Natalia i Piotr uświadomili sobie, co tak naprawdę ich łączy? Jaki wpływ na to ma piękna narzeczona Piotra, Weronika oraz jej zakład z ukochanym?

(fot. Tomek Paczkowski)

Idealna na święta komedia romantyczna

Aktorzy, którzy znaleźli się w obsadzie, sami opowiedzieli dlaczego warto wybrać się na nową komedię w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. — To świetna komedia romantyczna pełna uroku, miłości i dobrego humoru – zachęca Mikołaj Roznerski. – Przyznam się, że w ogóle jestem fanem komedii romantycznych, bo zawsze marzyłem, żeby w życiu było tak jak w komedii romantycznej, że docierali się, docierali, a potem żyli długo i szczęśliwie. Niestety w życiu tak nie jest i w życiu trzeba się w miłości jeszcze długo, długo napracować – śmieje się Michał Koterski. – Ten film jest ciepły, uśmiechnięty, z fajną historią, z dobrym plotem sytuacji i… myślę, że fajnie grany – mówi Krzysztof Czeczot. – Film „Pech to nie grzech” to ciepła, zabawna, nieoczywista, kolorowa komedia – podkreśla Maria Dębska.

Piosenkę promującą film, stworzył Grzegorz Hyży (słowa i muzyka) w duecie z Konradem Bilińskim (muzyka). Tekst utworu, z przewrotną warstwą liryczną, nawiązuje do historii ukazanej w filmie. Niektórym wydaje się, że pech determinuje całe ich życie, kłody pod nogami to ich chleb powszedni, a miłość nigdy nie zapuka do ich drzwi. Tymczasem wystarczy chwila, która może wywrócić do góry nogami cały świat, a pech, o który obwiniają swoje niepowodzenia może stać się początkiem prawdziwego szczęścia.

Do utworu powstał również teledysk, który ukazuje fragmenty filmu. Reżyserem klipu jest Konrad Aksinowicz, a za zdjęcia odpowiada Sebastian Milaszewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *