„Gwiazda, jakiej w Polsce wcześniej nie mieliśmy”. Violetta Villas bez tajemnic
28 lutego, 2019
Jest szczęśliwy, kiedy jest smutny. Czarna komedia „Litość” w kinach
1 marca, 2019

Chłopak podmieniony na dziewczynę. Tak narodził się film „Córka trenera”

W role ojca i córki w filmie wcielili się: Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka (fot. mat. pras.)

Dyskretny humor i niekończące się pokłady optymizmu dają widzom przejmującą i jednocześnie zabawną historię o rodzinnych relacjach. „Córkę trenera” ogląda się z autentyczną przyjemnością, a bohaterów darzy szczerą empatią. Ogromna w tym zasługa reżysera Łukasza Grzegorzka, który z taktem przygląda się więziom rodzinnym. Reżyser umiejętnie łączy ironiczną obserwację z subtelnym spojrzeniem na mocno pogmatwane współczesne relacje. W rolach głównych: Jacek Braciak, Karolina Pruchnicka i Bartłomiej Kowalski.

Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować.

Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

(fot. mat. pras.)

Rola Braciaka i zmysłowa muzyka

– Na każdą dziewczynę, która ma dość udawania słabości, kiedy jest silna, przypada chłopak, który ma dość zgrywania twardziela, kiedy się czuje rozbity. Na każdego chłopaka, któremu ciążą nieustanne oczekiwania, że będzie wiedział wszystko, przypada dziewczyna zmęczona tym, że ludzie nie ufają jej inteligencji. Na każdą dziewczynę, która nie chce więcej słyszeć, że jest nadwrażliwa, przypada chłopak, który boi się płakać, okazać czułość. Postanowiliśmy w naszej opowieści podmienić chłopaka na dziewczynę i tak narodziła się córka trenera – zdradza Krzysztof Umiński scenarzysta filmu: „Córka trenera”.

Film zdobywa laury i nagrody na festiwalach filmowych, a krytycy już spekulują, że rola Jacka Braciaka ma szanse przejść do historii polskiego kina. Wzrusza młodziutka Karolina Bruchnicka, która z cudowną nonszalancją wciela się w rolę buntującej się nastolatki. Zmysłową atmosferę filmu podkreśla doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa m. in. Zbigniew Wodecki, Christian Danowicz, Król czy Devendra Banhar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *