Nowa farsa w reżyserii Krystyny Jandy. Spektakl „Okno na parlament” w Och-Teatrze
16 marca, 2023
Namiętność nie ma wieku. Film „Jezioro Słone” o miłości i seksie po sześćdziesiątce
17 marca, 2023

Bezradność w obliczu choroby nastolatka z rozbitej rodziny. Film „Syn” już w kinach

W role rodziców wcielają się Laura Dern i Hugh Jackman (fot. mat. pras.)

To opowieść o rodzinie, która walczy o ponowne scalenie. Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką, Beth (Vanessa Kirby) i ich małym synkiem. Jego życie jest ustabilizowane i wygodne. Jednak to zmienia się, gdy jego była żona Kate (Laura Dern) pojawia się z pierwszym synem – Nicholasem (McGrath), który jest już nastolatkiem. Okazuje się, że chłopak od miesięcy nie pojawia się w szkole – jest niespokojny, zdystansowany i zły. Peter stara się zadbać o Nicholasa tak, jak chciałby, aby jego własny ojciec (Anthony Hopkins) dbał o niego. Jednocześnie musi lawirować w pracy, gdzie pojawia się oferta wymarzonego stanowiska w Waszyngtonie. Peter sięgając do przeszłości, aby naprawić swoje błędy, traci z oczu to, co najważniejsze. „Syn” to film w reżyserii Floriana Zellera. Jego poprzedni obraz, zatytułowany „Ojciec”, został nagrodzony Oscrem za scenariusz i dla najlepszego aktora, Anthony’ego Hopkinsa.

W filmie występują: Hugh Jackman, Laura Dern, Vanessa Kirby, Zen McGrath oraz Anthony Hopkins. Autorami scenariusza są: Florian Zeller i Christopher Hampton. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer, za zdjęcia – Ben Smithard, a producentami są: Daniel Battsek, Katherine Bridle i Iain Canning ze studia Sony Pictures.

Film „Syn” był przedpremierowo pokazywany na zamknięcie American Film Festival we Wrocławiu, a także w Toruniu na ENERGACamerimage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *