Osamotnieni w boju na dwa fronty. „Polska 1939” to głos żołnierzy w 80. rocznicę
1 września, 2019
Ludzkie losy splecione z wielką historią. „Westerplatte” widziane po 80 latach
4 września, 2019

Bezkompromisowo o polskiej scenie politycznej. „Polityka” Patryka Vegi w kinach

Jedną z głównych ról w najnowszym filmie Patryka Vegi gra Andrzej Grabowski (fot. mat. pras.)

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy najnowsze dzieło króla box office’u, z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje, które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało pokazane na dużym ekranie. W „Polityce” główne role gra plejada gwiazd w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Ewa Kasprzyk, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Iwona Bielska czy Marcin Bosak.

Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość. Film Patryka Vegi z pewnością do takich aspiruje. – Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać! – ostrzega reżyser.

Autorem scenariusza jest Olaf Olszewski, a w pozostałych rolach występują: Tomasz Oświeciński, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *