Zadowolenie, radość oraz afirmacja życia. „Smile” to nowy album Katy Perry
29 sierpnia, 2020
„Ostatni pociąg”. Wojna odebrała im dom, a ona ratowała je przed Eichmannem
30 sierpnia, 2020

„Apetyt w dzień egzekucji”. Premierowy spektakl kobiecego teatru TERAZ POLIŻ

Spektakl „Apetyt w dzień egzekucji” przyjmuje w tym wydarzeniu muzyczną formę (fot. Twin Pics Studio)

To pogrążona w absurdzie opowieść o sądach, osądach, systemie kar i nagród, ale też odpowiedzialności, której brak staje się bezpośrednią przyczyną powstania tyranii. Granice światów zostają tu zatarte, a odgórnie narzucone prawa niewystarczające w kontekście okoliczności, gdy to, co symboliczne, staje się realne. Spektakl-koncert „Apetyt w dzień egzekucji” w wykonaniu pierwszego profesjonalnego teatru kobiecego TERAZ POLIŻ powstał na podstawie dramatu „Człowiek i gwiazdy” Anny Świrszczyńskiej, pochodzącego z tomu „Teatr poetycki”. Operowe doświadczenie reżyserki Barbary Wiśniewskiej i skłonność grupy do nieoczywistych rozwiązań przyjmuje w tym wydarzeniu muzyczną formę. Premierowe spektakle gości warszawski Teatr Powszechny.

„Być może bezmiar kosmosu jest większą presją niż ograniczona prawami religijnymi idea Boga/bogów? Co wspólnego ma fizyka kwantowa z dramatem antycznym? Od jakiej ilości brokatu zaczyna go być za dużo, a ile to jest w sam raz? I czy istnieją takie wagi, którymi można ważyć człowieczeństwo?” – pytają twórczynie spektaklu-koncertu.

Autorkami muzyki są: Natalia Czekała i Weronika Krówka, która odpowiada również za przygotowanie wokalne. Scenografia i kostiumy to dzieło Natalii Kitamikado i Anny Łysik, a współpracy scenograficzno-kostiumowej podjęła się Joanna Martyniuk. Za produkcję odpowiada Magda Igielska. W obsadzie znaleźli się: Dorota Glac i Marta Jalowska z TERAZ POLIŻ, a także Natasza Aleksandrowitch oraz Krzysztof Sokół.

(fot. Twin Pics Studio)

TERAZ POLIŻ

To jedyny profesjonalny kobiecy teatr w Polsce. Grupa powstała jako niezależna grupa twórczyń związanych z teatrem i od początku swojej działalności kładzie nacisk na teatralną twórczość związaną z kobietami i kobiecością. Regularnie powraca do tematyki wykluczenia i przemocy, angażuje się w działania dla dzieci i młodzieży. Produkuje i prezentuje spektakle teatralne, happeningi, performance, otwarte czytania performatywne, koncerty, organizuje warsztaty teatralne i dyskusje.

W 2015 roku TERAZ POLIŻ zostało uhonorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodą za całokształt twórczości i działalność na rzecz kobiet.

(fot. Twin Pics Studio)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *