9 spektakli z całej Polski. 41. Warszawskie Spotkania Teatralne na żywo i on-line
6 czerwca, 2021
Opowieść o życiu, które było rewolucją seksualną. Michalina Wisłocka bez tabu
8 czerwca, 2021

Analiza roli i kondycji aktora. „Minetti. Portret artysty z czasów starości” w Polonii

Janowi Peszkowi partneruje m.in. Zofia Domalik (fot. Katarzyna Kural-Sadowska)

To spowiedź starego, wielkiego artysty, a także opowieść o jego stosunku do autorów i publiczności. Bolesny, ale i ponadczasowy dramat autorstwa austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda. W tytułową postać, która wzorowana jest na wybitnym niemieckim aktorze, Bernhardzie Minettim, przyjacielu i długoletnim współpracowniku autora sztuki, z którego robi on symboliczną figurę Aktora. W spektaklu w Teatrze Polonia w reżyserii Andrzeja Domalika – wciela się w niego Jan Peszek.

Za reżyserię odpowiada Andrzej Domalik, za przekład Monika Muskała, a za scenografię i kostiumy Jagna Janicka. Asystentką ds. scenografii i kostiumów jest Małgorzata Domańska. Reżyserią światła zajęła się Katarzyna Łuszczyk, za muzykę odpowiada Mateusz Dębski, za ruch sceniczny Vova Makovskyi, za realizację światła Rafał Piotrowski, a za realizację dźwięku Tatiana Czabańska. Producentem wykonawczym spektaklu jest Rafał Rossa.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Jan Peszek (Minetti), Małgorzata Zajączkowska (Dama), Zofia Domalik (Dziewczyna), Łukasz Borkowski (Portier), Vova Makovskyi (Boy hotelowy) oraz Przebierańcy: Natalia Stachyra, Marta Sutor, Monika Szwajnos i Aleksander Kaźmierczak.

(fot. Katarzyna Kural-Sadowska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *