Zupełnie nieznane oblicze Sławomira Mrożka. „Przylepka i Potwór” autorstwa jego żony
14 lipca, 2021
Ironiczna satyra społeczna rodem z Brazylii. „Święta, święta i po świętach” w kinach
16 lipca, 2021

Adaptacja bestsellerowego thrillera. Spektakl „Dziewczyna z pociągu” w Och-Teatr

W roli głównej występuje Marta Ścisłowicz, a reżyseruje oraz gra Cezary Żak (fot. Robert Jaworski)

To teatralna adaptacja słynnego thrillera psychologicznego Pauli Hawkins. Książka „Dziewczyna z pociągu”, sprzedana w milionach egzemplarzy, przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika „The New York Times”. Inscenizacja w reżyserii Cezarego Żaka, to zupełnie nowy gatunek teatralny, nigdy wcześniej nieprezentowany w Och-Teatrze. W przedstawieniu udział biorą: Marta Ścisłowicz, Agata Wątróbska, Anna Smołowik, Leszek Lichota, Janusz Chabior, Krzysztof Czeczot oraz Cezary Żak.

Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Sztuka autorstwa Rachel Wagstaff i Duncana Abela powstała na podstawie powieści Pauli Hawkins oraz filmu wytwórni DreamWorks. Spektakl w Och-Teatrze wyprodukowano w porozumieniu z Simon Friend.

(fot. Robert Jaworski)

Twórcy i obsada spektaklu

Za reżyserię odpowiada Cezary Żak, za przekład Elżbieta Woźniak, za scenografię Zuzanna Markiewicz, a za kostiumy Tomasz Ossoliński. Reżyserią światła zajęła się Karolina Gębska, a asystentka ds. scenografii i kostiumów to Małgorzata Domańska. Producentem wykonawczym oraz asystentem reżysera jest Jan Malawski. Realizacja światła to Waldemar Zatorski, a realizacja dźwięku Michał Tatara.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Marta Ścisłowicz (Rachel Watson), Agata Wątróbska (Anna Watson), Anna Smołowik (Megan Hipwell), Leszek Lichota (Tom Watson), Janusz Chabior (Scott Hipwell), Krzysztof Czeczot (Kamal Abdic), Cezary Żak (Detektyw Gaskill) oraz Alicja Przerazińska, Ewa Ratkowska, Adam Kasjaniuk i Jan Malawski (głosy z offu).

(fot. Robert Jaworski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *