„Filmy o ludziach i dla ludzi”. Oto 35. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego
11 października, 2019
Twórcy postaci z ulubionych książek. „Ilustratorki, ilustratorzy” wyszli z cienia
16 października, 2019

A imię jego czterdzieści i cztery. „Stuhrmówka” czyli 100 proc. Stuhra w książce

Maciej Stuhr opowiada, co się u niego zmieniło w ciągu ostatnich czterech lat (fot. wikipedia.org)

Rodzinny dom, czasy studenckie i początki kariery. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką opowiada też o kulisach pracy na estradzie, w filmie i teatrze. O pułapkach, jakie niesie za sobą znane nazwisko oraz popularność, a także o przekonaniach i wartościach. Wszystko w książce „Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery” okraszone jest dobrym poczuciem humoru, dystansem do siebie i wrażliwością. To wydanie poszerzone o rozmowy dotyczące ostatnich czterech lat, podczas których wiele się zmieniło w życiu aktora. Stuhr ponownie się ożenił, po raz drugi został ojcem, zagrał wiele ról, a także zrobił doktorat.

– Jest mieszanką odpowiedzialnego mężczyzny i małego, wrażliwego chłopca – mówi o nim aktorka Maja Ostaszewska. – Jego ojciec chrzestny Jan Nowicki opowiadał mi, że był brzydkim dzieckiem. Z reakcji moich licznych koleżanek na Macieja dziś wysnuwam wniosek, że mu to przeszło – zauważa dziennikarz Kuba Wojewódzki.

– Profesor Bohdan Korzeniewski, wybitna postać polskiego teatru, na pytanie studenta, czy aktor powinien być inteligentny, odparł, że „może być, ale nie powinno mu to przeszkadzać”. Maćkowi inteligencja nie przeszkadza być doskonałym aktorem, ale też nie ogranicza go do wykonawstwa. Jest wrażliwym obserwatorem życia, dyskretnie szyderczym, ale też lirycznym i wyrozumiałym – podkreśla aktor Marek Kondrat.

O autorach

Beata Nowicka to dziennikarka, autorka wielu wywiadów z wybitnymi postaciami świata kultury, polityki, show-biznesu, m.in. Krystyną Jandą, Agnieszką Holland oraz Wojciechem Kilarem. Autorka książek, m.in. „Basia. Szczęśliwą się bywa” z Barbarą Stuhr, „Między nami” z Małgorzatą Tusk oraz „Jak ja to robię” z Ewą Drzyzgą.

Maciej Stuhr to aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i kabaretowy, felietonista. Laureat wielu nagród, m.in. Orła za pierwszoplanową rolę męską w filmie „Pokłosie”. Tata dwójki dzieci: Matyldy i Tadeusza oraz przyszywany tata Stanisława. Wielbiciel aktywnego stylu życia, od kilku lat uprawia triathlon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *