„Zło kryje się w mroku”. Prawdę łatwo przeoczyć, nawet gdy mamy ją tuż przed sobą
21 kwietnia, 2021
„Pocztówki ze Wschodu”. Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego
21 kwietnia, 2021

35 utworów na 35. urodziny zespołu Voo Voo. Premiera „Nabroiło się (1986-2021)”

Premiera płyty i rocznicowe plany wydawnicze Voo Voo (fot. Michał Murawski)

W dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego – 21 kwietnia ukazała się jubileuszowa kompilacja „Nabroiło się (1986-2021)”. To płyta zawierająca autorski wybór 35 utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu. Oddaje ona fenomen Voo Voo – grupy, która wymyka się łatwym definicjom. Twórczość zespołu i jego lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów.

Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również  nagrania wcześniej niedostępne, m.in. pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu. W przygotowaniu jest również winylowa, 4-płytowa edycja albumu „Nabroiło się (1986-2021)”.

– Ten zestaw to nie obcojęzyczne „best of” czy „greatest hits”. A tym bardziej swojskie bardziej „złote przeboje”. To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze – tak o wydawnictwo mówi autor biografii Voo Voo – Piotr Metz.

Plany zespołu

Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską,  zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską.

W ramach jubileuszu 35-lecia, wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone. W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana jest na jesień 2021. 

Koncerty Voo Voo

Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości, m.in. Król, Maria Peszek czy Paulina Przybysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *