Niemożliwe staje się możliwe. Film „Dzień czekolady” przenosi do świata fantazji
31 maja, 2019
„Operowa zabawka” Mozarta. „Bastien i Bastienne” na deskach Teatru Królewskiego
1 czerwca, 2019

24 godziny na miłość w Nowym Jorku. Film „Słońce też jest gwiazdą” w kinach

Film „Słońce też jest gwiazdą” to ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon (fot. mat. pras.)

To rozgrywająca się w Nowym Jorku opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia, w której młodzi mają tylko 24 godziny, by przekonać się o sile swego uczucia. Ich przeciwnikiem jest czas, ponieważ rodzina pochodzącej z Jamajki Natashy musi opuścić USA następnego dnia. Film „Słońce też jest gwiazdą” to adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści Nicoli Yoon, która była numerem 1 na liście „New York Timesa”. Na ekranie występują młodzi, lecz bardzo doświadczeni aktorzy: Yara Shahidi, znana z serialu „Black-ish” i Charles Melton, grał w serialu „Riverdale”. Partneruje im niezwykle ceniony charakterystyczny aktor John Leguizamo.

Natasha i Daniel pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Jedno z nich wkrótce wyjedzie na zawsze. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku i jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

– Dostrzegam w losach jej i moich wiele punktów zbieżnych. Mój ojciec przybył do Stanów w wieku ośmiu lat i przez długi czas żył w lęku, co się stanie, jeśli prawo w tych kwestiach ulegnie zmianie – mówiła Yara Shahidi, młoda aktorka zaangażowana do roli Natashy.

(fot. mat. pras.)

Temat dotyka wielu ludzi w USA

Debiutancka książka Yoon, „Ponad wszystko” trafiła na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Film, który na polskich ekranach gościł w 2017 roku, cieszył się sporym powodzeniem także i u nas. Druga książka okazała się równie popularna. Tym razem autorka porusza temat imigracji, pisząc przy tym o sprawach, które zna z autopsji. Ta utalentowana pisarka specjalizuje się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych i nie tylko zdobyła wierne grono czytelników, ale nie może narzekać także na brak przychylności krytyki, która doceniła jej zręczność w operowaniu żywym językiem i osobisty ton.

Producent filmu Leslie Morgenstein był pod wrażeniem powieści i opartego na niej scenariusza. – Uniwersalny temat pierwszej miłości jest tu ściśle połączony z tematem emigracji i deportacji, który dotyczy w Ameryce wielu, również młodych, ludzi – mówi. Z kolei reżyserka Ry Russo-Young nie kryła radości, że udało się jej pozyskać Yarę do roli Natashy. – Była moim pierwszym wyborem. To prawdziwa siła natury i zarazem osoba bardzo rozsądna, poukładana ponad swój wiek – podkreśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *