Najlepszy francuski film roku. „120 uderzeń serca” porywa i uczy
11 maja, 2018
To on odkrył przed światem prawdę. „Katyń – Ostatni świadek” już w kinach
12 maja, 2018

Roman Polański powraca! „Prawdziwa historia” o poszukiwaniu natchnienia

W rolach głównych Emmanuelle Seigner oraz Eva Green (fot. mat. pras.)

Po niezwykle sensualnej oraz teatralnej „Wenus w futrze” reżyser po raz kolejny skupił się na mocnej, kobiecej postaci. Roman Polański przeniósł na ekran bestsellerową powieść „Prawdziwa historia” autorstwa Delphine de Vigan. W rolach głównych obsadził Emmanuelle Seigner oraz Evę Green. Film swoją uroczystą, polską premierę miał już 2 maja podczas 8. Festiwalu Netia OFF Camera w Krakowie, a do kin wchodzi teraz.

Na nowy film Romana Polańskiego trzeba było czekać cztery lata. Ten thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, stara się odpowiedzieć na pytanie: jak daleko jesteś się w stanie posunąć w poszukiwaniu natchnienia?

Delphine, w tej roli żona reżysera – Emmanuelle Seigner („Frantic”, „Dziewiąte wrota”, „Gorzkie gody”, „Wenus w futrze”, „Motyl i skafander”) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, graną przez Evę Green („Casino Royale”, „Osobliwy dom Pani Peregrine”, „Mroczne cienie”), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie. Z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

Obu paniom partneruje jeszcze Vincent Perez („Królowa Margot”, „Po tamtej stronie chmur”, „Indochiny”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *