Redaktor i wydawca portalu

Nazywam się Adam Cissowski i od przeszło ćwierć wieku mieszkam w Warszawie. Tu też mam rodzinę i najbliższych. Jakiś czas temu chodziłem do szkoły, m.in. XI Liceum im. Mikołaja Reja, a także studiowałem europeistykę (na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW). Stąd zawsze wyruszam w każdą krótszą czy dłuższą podróż, bo zwiedzanie świata to moja wielka pasja. Zaczęła się ona, gdy na czwartym roku udałem się na wymianę studencką Erasmus do Francji.

W życiu miałem być piosenkarzem lub aktorem, a potem nawet politykiem albo dyplomatą. Padło na media i tak jest już od 7 lat. Zwyczajnie pochłonęły mnie bez reszty.

Najpierw była Panorama TVP2 i pierwsze własne materiały reporterskie, które zapowiadał sam Andrzej Turski, potem od sierpnia 2013 roku portal tvp.info. A w nim znów debiutanckie wywiady, reportaże, sondy oraz opieka nad mediami społecznościowymi. W styczniu 2017 roku dołączyłem do ekipy programu INFO Kultura. To było cudowne pięć miesięcy, w ramach których miło wspominam zwłaszcza nagrania z aktorką Magdaleną Zawadzką czy piosenkarką - LP.

To dzięki pracy w mediach doświadczyłem niezapomnianych spotkań ze znanymi i lubianymi…

By wymienić tylko: Agatę Kuleszę, Michała Bajora, Agnieszkę Grochowską, Wojciecha Pokorę, Jean-Michel Jarre'a, Szymona Nehringa, Piotra Fronczewskiego, Edytę Górniak, Barbarę Krafftównę, Kayah, Alvaro Solera czy Annę Seniuk. To tylko niektórzy z nich.

… i dzięki temu niejedno spełnione marzenie. Od stycznia 2018 roku w moim życiu dokonała się „dobra zmiana” i zostałem częścią zespołu Radia ZET (mojego ulubionego radia od ponad 20 lat).
Poza pracą, na co dzień interesuję się tenisem ziemnym, genealogią rodzinną oraz kulturą. Dlatego postanowiłem założyć portal „Kultura wokół Nas”.