„Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta”. 900 dni piekła 75 lat później
Styczeń 27, 2019
Dla nich nie ma niemożliwego. „Korea Płd. Republika żywiołów” bez tajemnic
Styczeń 28, 2019

Powrót kultowej rock opery. „Jesus Christ Superstar” na deskach Teatru Rampa

Teatr Rampa powraca do kultowej rock opery „Jesus Christ Superstar” (fot. Kinga Karpati)

Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w najdrobniejszym geście choreografia. Półtoragodzinny rock musical „Jesus Christ Superstar” w warszawskim Teatrze Rampa porusza najgłębsze emocje i zapada na długo w pamięć. To klasyka gatunku na najwyższym poziomie. Spektakl w reżyserii  Jakuba Wociala i Santiago Bello tradycyjnie jest granym tylko przed Wielkanocą, tym razem od 8 marca do 17 kwietnia 2019 roku. Portal Kultura wokół Nas jest jego patronem medialnym.

Dzieło Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a jest legendą sceny muzycznej. To rewolucyjna wręcz ewangelia dla pokolenia Dzieci Kwiatów odczytana w duchu przełomu lat 60. i 70. XX wieku i kultury hipisowskiej. Webber i Rice stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach młodzieżowego idola. „Jesus Christ Superstar” stał się tym samym jednym z największych przebojów w historii światowego teatru muzycznego. Niezwykłą popularność tego tytułu do dzisiaj podtrzymują liczne wystawienia na całym świecie.

Teatr Rampa w Warszawie od trzech lat dorzuca swoją skromną cegiełkę, proponując inscenizację koncertową tego rockowego musicalu. Autorska inscenizacja, której premiera odbyła się 18 marca 2016 roku odniosła sukces zarówno wśród widzów, jak i recenzentów. Fabuła spektaklu, osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa, przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający, a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali, jak i gestów oraz tańca wykonawców.

(fot. Kinga Karpati)

Podwójna obsada

Wszystkie utwory wykonywane na deskach Rampy są w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego oraz interpretacjach aktorów musicalowych młodego pokolenia. W roli Jezusa występuje Jakub Wociala, Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018 roku oraz laureat tegorocznej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Równie ważną rolę kreować będą Sebastian Machalski i Jerzy Gmurzyński – jako Judasz oraz Maciej Nerkowski i Andrzej Danieluk jako Piłat. Odtwórczynią roli Marii Magdaleny, oprócz Natalii Piotrowskiej, jest w tym roku także Agnieszka Przekupień, Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Z kolei w rolę Szymona wcielają się: Arkadiusz Borzdyński i Przemysław Niedzielski.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który jest również kierownikiem muzycznym inscenizacji w Teatrze Rampa. Choreografia to dzieło Santiago Bello, a scenografia i kostriumy – Doroty Sabak. Za reżyserię światła odpowiada Tomasz Filipiak, za dźwięk – Tomasz Budkiewicz, za wizualizacje – Marcin Almert. Kierownictwo produkcji objęła Eliza Parol.

(fot. Kinga Karpati)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *