PRL-owska bezpieka na tropie nazistowskich skarbów. „Zaginione złoto Hitlera”
30 marca, 2020
„Tego ci nie powiedziałam”. Miłość i poświęcenie w czasach wojennej zawieruchy
3 kwietnia, 2020

Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu. Premiera „Żegnaj, mój synu”

Film zamiast trafić do kin, będzie można oglądać na platformie VOD.pl (fot. mat. pras.)

Ten dramat to obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. XX wieku. W „Żegnaj, mój synu”, skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością. W obsypanym nagrodami filmie jednego z czołowych chińskich reżyserów – Wanga Xiaoshueia, ozdobą są znakomite role: Yong Mei oraz Wang Jingchun, za które na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie odebrali Srebrne Niedźwiedzie. Film zamiast trafić 24 kwietnia do kin, premierowo będzie można już teraz oglądać na platformie VOD.pl.

Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Jednak ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia.

Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania. Posługując się historią jednostek, krytycznym okiem spogląda on na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *