„Dzieci z Pawiaka”. Podróż do świata wspomnień świadków kart naszej historii
13 sierpnia, 2020
„Fotorelacje. Wojna 1920”. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
14 sierpnia, 2020

Nic tak nie boli, jak życie w niewoli. Francuska komedia „Klub Rozwodników” w kinach

„Klub Rozwodników” w reżyserii Michaela Youna to nowa francuska komedia (fot. mat. pras.)

To pełna błyskotliwie niepoprawnego humoru komedia o tym, że czasem rozwód to dopiero początek życia na pełnych obrotach. Grupa świeżo upieczonych singli z odzysku zakłada klub, w którym uczą się w pełni korzystać z uroków życia na wolności. Wreszcie bez ograniczeń. Ścieżkę dźwiękową filmu „Klub Rozwodników” w reżyserii Michaela Youna napędzają hity legendarnej grupy Kool and the Gang, która osobiście pojawia się w filmie. W obsadzie znaleźli się: Arnaud Ducret, François-Xavier Demaison, Caroline Anglade i Audrey Fleurot.

Dotkliwie poturbowany przez życie małżeńskie, zdradzony przez swoją ukochaną żonę, Ben odzyskuje wolność, ale nie bardzo wie, co z nią zrobić. Najchętniej mazałby się w kącie i rozgrzebywał resztki swojego złamanego serca. Na szczęście może liczyć na dawnego kumpla Patricka, dla którego rozwód to istna ucieczka z Alcatraz! Dopiero teraz czuje, że żyje i tego samego zamierza nauczyć Bena.

Założony przez nich Klub Rozwodników, to miejsce niekończącej się balangi, gdzie króluje wolna miłość, a długość trwania związku liczy się w godzinach, a nie w latach. Ben okazuje się pojętnym uczniem, a odzyskaną radość życia podkreśla kolejnymi skandalicznymi wybrykami. Jednak, gdy pozna pewną uroczą Marion okaże się, że w sercu wciąż jest niepoprawnym romantykiem. I wszystko wskazywałoby na to, że znów szczęśliwie ułoży sobie życie… ale od czego ma się przyjaciół!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *