Uczeń przerósł mistrza. Lady Gaga i Bradley Cooper w filmie „Narodziny gwiazdy”
1 grudnia, 2018
„Miał wszystko i stracił wszystko”. „Król Roger” wraca na deski Opery Narodowej
2 grudnia, 2018

Kulisy władzy w USA. Moore filmem „Fahrenheit 11/9” idzie na wojnę z Trumpem

„Fahrenheit 11/9” to nowe, bezkompromisowe dzieło twórcy „Zabaw z bronią” (fot. mat. pras.)

Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych – Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata. „Fahrenheit 11/9” to bezkompromisowe dzieło Michaela Moore’a, nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą w Cannes, najodważniejszego twórcy współczesnego dokumentu. Tym razem zagląda on za kulisy władzy mocarstwa numer jeden, ukazując sposób, w jaki Donald Trump został prezydentem. Wskazuje niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, a także zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację. W filmie nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i dużej dozy rozbrajającego humoru.

Michael Moore, twórca m.in. „Zabawy z bronią” i „Fahrenheit 9.11” to mistrz kontrowersji i ciętego humoru, który nie cofnie się przed niczym, aby dotknąć najgłębiej skrywanych tajemnic. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja. Uważa się, że ten film to ważny głos, który może zadecydować o wynikach kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Już wkrótce atmosfera rozgrzana będzie do czerwoności, a każdy oddany głos będzie na wagę złota. Ich wynik zadecyduje nie tylko o losach Ameryki, ale i całego świata.

W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Michael Moora szuka odpowiedzi na te pytanie, ale dostrzega również, że nowe pokolenie liderów szykuje się do przejęcia władzy w USA. To tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a.  Zapomnijcie o „amerykańskim śnie”, witajcie w „amerykańskim koszmarze”!

Opinie krytyków

„Jeden z najlepszych i najśmieszniejszych filmów Micheala Moore’a” pisze Rolling Stone. „Nakręcony z pasją, sprytem i pokręconym poczuciem humoru” dodaje Hollywood Reporter. Z kolei Paste Magazine zauważa, że film jest „niezwykle angażujący i emocjonujący”, a Seven Days, że Michael Moora po prostu „urodził się po to, by nakręcić ten film”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *