„McQueen”: wizjoner, buntownik, geniusz. Historia projektanta mody w kinach
20 lipca, 2018
„Najbardziej publiczna z prywatnych osób”. Księżna Kornwalii Camilla bez tajemnic
23 lipca, 2018

Każda piosenka to całe życie. Smutna, a zarazem pełna nadziei muzyczna powieść

Książce Laury Barnett towarzyszy również płyta z piosenkami (fot. Facebook/Laura Barnett)

Poetycki, wnikliwy i niezwykle dojrzały styl Laury Barnett sprawia, że powieść„Największe przeboje” czyta się jak świetnie napisaną biografię prawdziwej osoby. Znana piosenkarka Cassandra Wheeler, będąc u szczytu sławy, postanowiła wycofać się z branży w tajemniczych okolicznościach. 20 lat później postanawia nagrać płytę ze swoimi największymi przebojami, by rozliczyć się z przeszłością. W końcu to te piosenki są jej wspomnieniami.

Wheeler odnosiła wielkie sukcesy w latach 70. XX wieku. Była jednak zmuszona do ucieczki przed własnym życiem. Dwadzieścia lat później Cassandra za namową przyjaciela decyduje się nagrać płytę ze swoimi największymi przebojami i kilkoma nowymi piosenkami. Czy pomoże jej to odzyskać równowagę i wybaczyć sobie popełnione błędy oraz docenić to, co przynosi życie?

By jeszcze bardziej wczuć się w klimat powieści, warto sięgnąć po „Songs from the Novel Greatest Hits”, czyli album brytyjskiej piosenkarki Kathryn Williams, który jest jednocześnie kolaboracją z Laurą Barnett. Williams skomponowała muzykę do 16 tekstów, które pojawiają się w powieści i ilustrują życie głównej bohaterki.

Inni piszą o książce

„Barnett po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią narracji. Złożona, wciągająca fabuła” – to cytat z dziennika „Independent. Z kolei „The Guardian” odnotowuje, że „to urzekająca lektura. Kluczowym pytaniem w powieści jest: jak kobieta może chronić swoją tożsamość, gdy zacierają się granice pomiędzy własnym „ja”, muzyką i miłością. Książka pełna mądrości i harmonii”. Wtóruje mu „Sunday Mirror” pisząc, że „to wspaniała opowieść – smutna, wzruszająca i pełna nadziei”.

 

 

(fot. mat. pras.)

O autorce

Laura Barnett jest pisarką, dziennikarką i krytykiem teatralnym. Pisze dla „The Guardian”, „The Observer”, „The Daily Telegraph” i „Time Out London”. Jej powieść „Wersje nas samych” stała się bestsellerem. Mieszka w Londynie z mężem i kotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *