Poruszająca opowieść o sile kobiet. Debiutancka „Tajemnica Pauliny Hoffmann”
8 lipca, 2019
Gdy Twoimi braćmi stają się psy, a domem las. Debiutancki thriller „Dzikie serce”
10 lipca, 2019

„Jeśli uczyć się miłości, to tylko od wilków…”. Powrót powieści Marii Nurowskiej

Bieszczady, wilki, miłość, fascynacja i historia, o której nie da się zapomnieć (fot. pixabay.com)

Bieszczady, wilki, miłość, fascynacja i historia, o której nie da się zapomnieć… Taka jest powieść Marii Nurowskiej, jednej z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Kasia, główna bohaterka książki „Nakarmić wilki”, angażuje się obronę okrytych złą sławą zwierząt, sprowadza do pobliskiej wsi owczarki podhalańskie, mające odstraszać drapieżniki i trzymać je z dala od ludzkich zagród. W końcu wchodzi w drogę miejscowemu kłusownikowi, narażając własne życie. W tym samym czasie między nią a Olgierdem rodzi się uczucie… „Jeśli uczyć się miłości, to tylko od wilków…” – uważa autorka. Nurowska w ciągu swojej długiej kariery pisarskiej wydała ponad trzydzieści tytułów w 23 krajach. W Niemczech, Francji i Chinach były bestsellerami.

Kasia, absolwentka warszawskiej SGGW, przyjeżdża w Bieszczady, by zebrać materiał do pracy doktorskiej o wilkach. W stacji naukowej przebywają już Olgierd i Marcin. Mężczyźni nie wierzą, że ich nowa towarzyszka wytrzyma trudy życia w lesie. Kasia jednak okazuje się osobą nie tylko odporną na niewygody, ale też wyjątkowo odważną.

Pierwsza nocna obserwacja wilków staje się początkiem wielkiej fascynacji Katarzyny, a kolejne, coraz bliższe spotkania z watahą sprawiają, że między dziewczyną a wilkami wytwarza się niemal mistyczna więź. W jej obliczu wszystkie miejskie rozczarowania tracą znaczenie.

O autorce

Maria Nurowska urodziła się 3 marca 1944 roku w Okółku. Jest znaną polską powieściopisarką oraz nowelistką. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jej debiut literacki miał miejsce w latach 70. XX wieku, a dokładnie w 1974 roku w miesięczniku „Literatura”. Tworzy przede wszystkim powieści obyczajowe, ale także sztuki teatralne. W 1976 roku ukazała się jej pierwsza powieść pod tytułem „Moje życie z Marlonem Brando”.

Jej książki znalazły uznanie zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Przetłumaczono je m.in. na niemiecki, francuski oraz czeski, a także tak egzotyczne języki, jak chiński, czy koreański, łącznie na 16 języków świata. W Niemczech oraz Francji jej książki trafiały na listy bestsellerów. Do tej pory wydała kilkadziesiąt powieści i opowiadań, które w zdecydowanej większości cieszyły się ciepłym przyjęciem wśród czytelników. Ostatnia powieść, wydana w 2014 roku nosi tytuł „Miłość rano, miłość wieczorem”. Wielokrotnie wyróżniana za swoją twórczość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *