Apokalipsa, którą sobie zgotowaliśmy, jest coraz bliżej! Powieść „Ostatni” Mai Lunde
22 stycznia, 2021
„Ptaki i wilki”. Porywająca opowieść o kluczowej bitwie II wojny światowej
26 stycznia, 2021

Gdy skrywane tajemnice wychodzą na jaw… Premiera on-line sztuki „Kuchnia Caroline”

To kolejna w bieżącym sezonie premiera online Teatru Współczesnego (fot. Magda Hueckel)

„Zdobyliśmy wszystko, a straciliśmy duszę” – mówi Caroline, tytułowa bohatera sztuki Torbena Bettsa. Trudno się z tą brutalną diagnozą rzeczywistości autora nie zgodzić. „Kuchnia Caroline” w reżyserii Jarosława Tumidajskiego to tętniący emocjami, szczery do bólu spektakl, o tym, jak nie potrafimy w dzisiejszych czasach budować relacji i ze sobą rozmawiać. W obsadzie znaleźli się: Monika Krzywkowska, Vanessa Aleksander, Szymon Mysłakowski, Konrad Szymański,  Andrzej Zieliński i Katarzyna Dąbrowska. Spektakl bezpłatnie i premierowo on-line udostępnia Teatr Współczesny w Warszawie.

Dom znanej gwiazdy telewizyjnej… tym razem od kuchni, bo idealne życie rodzinne Caroline Mortimer toczy się właśnie w królestwie kuchennym. Ulubienica milionów widzów to najmodniejsza „bogini telewizyjna” – gwiazda kulinarnych programów pokazujących jej dom, wzór doskonałości, z nieskazitelnym mężem i wspaniałym synem. Tu toczy się kuchenny show, co tydzień w blasku jupiterów lśni idylliczne domostwo, obiekt cichej zazdrości fanów.

Przychodzi jednak dzień, gdy przestają pracować kamery, gasną światła, a medialna iluzja opuszcza perfekcyjną kuchnię, by ukazać rodzinę w cieniach prawdy i skrywanych tajemnic, ludzi, którzy już dalej nie mogą oszukiwać… nawet siebie samych bo wedle słów Caroline „zdobyli wszystko, a stracili dusze”…

(fot. Magda Hueckel)

O autorze

Torben Betts mieści się w czołówce współczesnych dramaturgów brytyjskich. Ukończył uniwersytet w Liverpoolu i początkowo zajął się aktorstwem, które w końcu porzucił dla dramatopisarstwa. Jego talent „odkrył” Alan Ayckbourn, angażując go jako dramaturga-rezydenta w teatrze w Scarborough. Dramaty Bettsa zyskały wkrótce uznanie publiczności i krytyków ( nagroda za Najlepszą Nową Sztukę Sezonu 2006/2007). Dziś są tłumaczone na wiele języków i grane na licznych scenach.

Przedstawienie trwa 1 godz. 45 minut, jest przeznaczone dla widzów od lat 16 i będzie dostępne pod linkiem: www.wspolczesny.pl/teatr-online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *