Tak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna młodzież. „Sala samobójców. Hejter”
6 marca, 2020
Miłość spotyka się z nienawiścią, a rozpacz z nadzieją. Premiera opery „Rodelinda”
6 marca, 2020

Gdy miłość zderza się z dawnymi urazami… „Prawda” w końcu ujrzy światło dzienne

W rolach głównych występują Catherine Deneuve i Juliette Binoche (fot. mat. pras.)

To mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia. Dramat obyczajowy „Prawda” był filmem otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. To najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy, twórcy takich obrazów, jak: „Złodziejaszki”, „Nasza młodsza siostra” oraz „Jak ojciec i syn”. Jest to równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji znaleźli się: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier.

Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

„Pełen werwy i dowcipu od pierwszej do ostatniej sceny. Najlepsza rola Deneuve od lat – to wielki występ, popis subtelności i bezkompromisowości” – pisze Owen Gleiberman z „Variety”. Z kolei David Rooney z „The Hollywood Reporter” uważa, że to „czarujący list miłosny Koreedy do Cathrine Deneuve i piękna oda do francuskiego kina”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *