Smarzowskiego jazda po krawędzi. „Kręcone siekierą” odsłania kulisy jego filmów
30 września, 2019
Człowiek, który na dnie piekła odnalazł dom. Bronisław Piłsudski w książce „Akan”
2 października, 2019

Co by było, gdyby w 1964 roku wybuchła III wojna światowa? „Czerwone żniwa” cz.1

„Czerwone żniwa” to wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie (fot. wikipedia.org)

Trwa zimna wojna. Zachód i Wschód groźnie szczerzą kły, a zastępcze konflikty toczone są na polach bitew w Azji i Afryce. Europa cieszy się względnym pokojem i zimna wojna nigdy nie nabrała tu poważnie niebezpiecznej temperatury. A gdyby historia potoczyła się inaczej i w 1964 roku wybuchłaby trzecia wojna światowa? Jak wówczas wyglądałaby rzeczywistość, w której „nasi chłopcy”, wyrwani ze swoich domów, ginęliby na froncie? Paweł Majka i Radosław Rusak w swojej książce „Czerwone żniwa. Tom 1: Uderzenie wyprzedzające” proponują historię alternatywną w sosie science fiction okraszoną nutką tajemnicy i trafnej politycznej diagnozy. To prawdziwie zabójcza mieszanka!

To osadzona w latach 60. XX wieku, wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie. Szpiedzy obu stron przestają przestrzegać jakichkolwiek zasad, bo reguły diametralnie się zmieniły. Polscy komandosi zostają rzuceni do straceńczych ataków w pierwszych dniach walk, a specjalna, głęboko utajniona jednostka dywersyjna UW wyrusza w misję, która może zadecydować o losach wojny. Wojny, która skrywa niejedną tajemnicę. Na przykład tę, dlaczego naprawdę musiała wybuchnąć.

„Szczyt zimnej wojny, akcje dywersyjne na tyłach wroga, gry wywiadów, a nade wszystko tajemnica: dlaczego w ogóle wybuchła III wojna światowa? Ta lektura to szalony rajd po Europie, jaką mogłaby się stać, gdyby ludzkość miała pecha” – mówi Robert J. Szmidt. „Intrygująca fabuła, wartka akcja; szpiedzy, komandosi, czołgi. Ta wojna jest zupełnie inna niż ta, jaką do tej pory znaliśmy” – dodaje Kacper Śledziński.

O autorach

Paweł Majka wydał powieści: „Pokój Światów”, „Wojny Przestrzeni” i „Niebiańskie Pastwiska”. Każda z nich otrzymała nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, a także „Dzielnicę obiecaną” i „Człowieka obiecanego”, „Jedyne”, „Berserk” i „Berserk: Spowiednik”.

Radosław Rusak, choć urodzony w Opolu, to od dziecka związany z Krakowem. Studiował politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kilka lat temu wraz ze swoim przyjacielem z liceum Pawłem Majką stworzył spółkę autorską „InwazjaMajkoRora” w ramach, której pracują nad kilkoma projektami powieściowymi, komiksowymi oraz scenariuszowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *