Miękkie podbrzusze większe niż przypakowane bicepsy. „Macho. Instrukcja obsługi”
16 lipca, 2019
Kiedy my dźwigamy innych, oni dźwigają nas. „Moment zwrotny” według Melindy Gates
17 lipca, 2019

44 prawdziwe historie powstańczej miłości sprzed 75 lat. Premiera „Miłości’44”

Książka „Miłość’44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości” (fot. mat. pras.)

Wzruszające, dramatyczne i niezwykłe. Opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu oraz o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko. Miłości będącej świadectwem tego, jak bardzo potrzebujemy bliskości drugiego człowieka i siły, jaką daje świadomość, że mamy do kogo wracać i na kogo czekać. Książka „Miłość’44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości” to dzieło Agnieszki Cubały, cenionej autorki specjalizującej się w tematyce Powstania Warszawskiego. Tym razem spojrzała na nie z zupełnie innej strony – powstańczych miłości.

To 44 prawdziwe historie powstańczej miłości, których bohaterami są zarówno znani: poeci, artyści, jak choćby: Jan Nowak Jeziorański, Krzysztof Kamil Baczyński czy Tadeusz Gajcy, a także zwykli warszawiacy. Odnajdziemy nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość.

Miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.

Agnieszka Cubała na spotkaniu w Światło Art Bistro w Warszawie (fot. mat. pras.)

O autorce

Agnieszka Cubała, pasjonatka historii Powstania Warszawskiego. Swoją przygodę z tym tematem rozpoczęła od napisania książki „Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynując prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała hasła autorskie do „Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego”. Konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa „Powstanie ’44”.

Wydała publikacje takie, jak: „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy”, „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia”, „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Za popularyzację tematu otrzymała nagrodę Klio i odznakę Zasłużony dla Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *