„Niejednoznaczny i poruszający”. Trwa 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
7 czerwca, 2019
Dramat Szekspira zderzony z rzeczywistością. „Romeo i Julia” w Teatrze Studio
8 czerwca, 2019

„20 lexusów na czwartek”. Wspólna, integrująca podróż w Teatrze WARSawy

Spektakl muzyczny „20 lexusów na czwartek” wciąga widzów w kolektywne granie i śpiewanie (fot. mat. pras.)

To teatralna opowieść o współczesnych uzależnieniach, „holizmach” w formie spotkania w ogromnym kręgu z terapeutką leczącą śpiewem i tańcem. Spektakl muzyczny „20 lexusów na czwartek” twórczo czerpiąc z formy musicalu, w lekki, często ironiczny i humorystyczny sposób opowiada o zagubieniu młodych i nie tylko ludzi, odpowiedzi na ich bolączki szukając we wspólnotowym, integrującym przeżyciu. Twórcy z Grupy Potem-o-tem próbują zastanowić się co zastąpiło absolut, do czego możemy się zwrócić w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są na co dzień niespotykane. Co utrudnia nam znalezienie wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, a jednocześnie nie pozwala bez siebie żyć? Wciągając widzów w kolektywne granie i śpiewanie, w dużej bliskości z aktorami liczą, że spektakl będzie wyjątkowym teatralnym doznaniem.

Bohaterowie sztuki dotknięci są problemem pracoholizmu, uzależnieni od robienia selfie i relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i morderczych treningów na siłowni, od seksu i pornografii. Dzięki Coach Eli odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewają je i zatańczą.

To ona podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi z nimi 90-minutową sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju, Fakaito. Już w połowie lat 90. XX wieku odkrył on zbawienny wpływ tańca i śpiewu na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a jego „musical therapy”zyskuje rozgłos dzięki niezwykle charyzmatycznej i jedynej licencjonowanej kontynuatorce jego szkoły, Elżbiecie Wiercigroch – Coach Eli.

(fot. mat. pras.)

Obsada i twórcy

W rolę coacha Eli wciela się Agata Różycka, Marty – Eliza Rycembel, Alex – Maria Sobocińska, Mariusza gra Filip Kosior, Dariusza – Jan Marczewski, a Karola – Piotr Piksa. Gościnnie występują również: Małgorzata Zajączkowska, Mariusz Jakus i Jerzy Radziwiłowicz.

Scenariusz i reżyseria to Marcin Zbyszyński, za scenografię odpowiada Joanna Załęska, za muzykę: Skodo, choreografię: Natalia Kielan, kostiumy: Irma Tylor, wideo: Darek Redos, grafikę – Stefania Michera. Asystentką reżysera jest Aleksandra Uma, a asystentką kostiumografki: Barbara Wrona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *